Makro i mikroekonomiczne aspekty logistycznego supportu

support logistyczny

Logistycy w teorii i praktyce chętnie korzystają z wiedzy interdyscyplinarnej, różnych podejść i ujęć danego problemu. Poszukują różnych punktów widzenia, definicji pojęć, kierują się relatywizmem. Posługują się językiem porównań i metafor, ale często są to pojęcia jednoznaczne.

Cały czas trwa kształtowanie podstaw logistyki w teorii. Ciągle pojawiają się nowe koncepcje i podejścia, mimo że zadania logistyczne towarzyszą nam od zawsze i są wszechobecne.

Jak zadania logistyczne są postrzegane?

Dzisiaj te zadania są jednak postrzegane w różnych ujęciach. Nadanie im systemowego wyrazu, opisu i podejścia do modelowania zadań jest ważne dla teoretyków. Systemowe podejście to odpowiedź na silną potrzebę ekonomizacji działań. Usługa transportowa nie jest zadaniem logistycznym.

To przedmiot sprzedaży, zakupu, jej powstanie potrzebuje logistycznego wsparcia, działania. Procesy logistyczne wymagają dla infrastrukturalnego środowiska, które będzie systemem wsparcia logistycznego firmy, korporacji, organizacji czy danego regionu.

Zadania optymalizacyjne systemów i procesów logistycznych mają uzasadnienie, jeśli będą w stanie wpływać na ekonomię działań, poprawić sprawność gospodarczą i podnosić konkurencyjność w mikro i makro skali.

Kar, f:geralt / pixabay